Dövme Nasıl Yapılır

Dövme nasıl yapılır sorusuna artık kısa son teknolojik aletlerle yapılması en sağlıklısı ve en doğru yöntem dememiz  soruya doğru bir cevap vermiş olur. Yine de Dövme nasıl yapılır  veya nasıl yapılmaktadır sorusuna cevap arayalım.
Dövme yapımında değişik yöntemler kullanılır. dovme-yaptirmakBir tür dövmede sivri uçlu kemik, boynuz ya da çelik iğne deriye hafifçe batırılır ve açılan delikler boyayla doldurulur. Açılan deliklerden boyaya batırılmış iplik geçirilerek de dövme yapılabilir.

Günümüzde modern yöntemler ile yapılan dövme ise, yukarıda bahsedilen yöntemlere nazaran daha az acır ve sağlık açısından daha az zararlı olan boyar maddeler ile yapılır. Dövme yapımında kullanılan makineler sayesinde yüksek devirle girip çıkan iğne düzeneği deri üzerinde bir kalemle çizim yapılıyormuş gibi rahat ve daha az hatalıdır.
İğne: Dövme makinesi dakikada 50 ila 3000 kez arasında derinizi deliyor ve her deliş esnasında bir yandan da mürekkep derinizin altına işliyor. Kulağa korkutucu gelse de bu kimi dövme severler tarafından ritüel olarak özlenen tatlı bir kaşıntı olarak nitelendiriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir