Dövme Yazıları

Dövme olarak yazı yazdırmak isteyen çoğu insan güzel ve anlamlı bulduğu söz veya deyimleri hayatları boyunca vücutlarında taşımak isterler. Zaman, mekan ve karakterler değişsede uygulanan dövme insana hoş bir hatıra olarak görünür, kimi insanda sevdiklerinin isimlerini veya imzalarını vücutlarında dövme olarak taşımak ister.
Yazı dövmeleri kişinin kendisini ifade etmesinin yanı sıra seçeceği yazı karakteri ile de kendi tarzını oluşturmuş olur. İnsanlar hangi dil, din ve kültürden olurlarsa olsunlar diğer dillerde ve ya yazı karakterlerinde dövme yaptırmaktan çekinmezler, dövme böylece kendi içinde evrensel bir yapı kazanmış olur. Ayrıca uygulanan dövme kişiyi ifade edecek mesajlarda içerir.
dovme-yazilariGörsel zevk düşünülerek insanlar en çok latin alfabesi dışında çin, greek, arap, elf…yazı karakterlerini kendilerini ifade edecek kelimelerle dövme olarak uygulamak isterler. Bu fazla okunsun irdelensin istemediklerinden de sadece kendilerince bir anlamı olsun istedikleri için olabilir. Düz bir yazı yerine daha haraketli ve ya boyutlu yazılar da vardır, mesela taş bir tablet üzerine yazılmış yazı gibi yada kalın harflerden oluşan yazının harflerinin iç kısımlarına gölge atılabilir yada dış kısımlarına atılan gölge yazıya boyut kazandırabilir, diğer tercihler ise el yazısı, hat, gotik, ambigram yada kişinin kendi el yazısı ile yazdığı karakterlerde dövme olarak uygulanır.Yazı dövmeleri oldukça popülerdir. Bir çok ünlü isim vücutlarında türlü yazılar taşırlar, sinema, ses sanatçılarının yanında futbolcularda yazı dövmesine ilgi gösterirler.
Dövme fiyatları dövmenin büyüklüğü ve işçiliği ile belirlenir, yazı dövmelerinde ise cm olarak değerlendirilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir